Вторник, 24.12.2024, 16:28 gg33.top https://hd1080.nophfilm.top/ https://venofilm.top
Главная » Туризм

Нині спостерігається загальне погіршення екологічної ситуації та виснаження природно-ресурсного потенціалу. Соціально-економічна розбалансованість та негативні зміни у довкіллі вимагають наукового обґрунтування пріоритетів подальшого розвитку. Серед таких першочергових завдань домінуючим є формування нових концептуальних підходів до забезпечення ефективного використання вторинних ресурсів та охорони навколишнього середовища. Тому одними з найважливіших як з точки зору стабілізації та покращення екологічної ситуації, так і забезпечення раціонального ресурсного потенціалу регіонів країни – виступають проблеми накопичення та використання твердих побутових відходів вторинних ресурсів.

Невирішеною екологічною проблемою в Україні залишається санітарне очищення міст та інших поселень від шкідливих побутових відходів і їх утилізація. Щорічно їх накопичується близько 1,5–2 млрд. тонн, і лише 10–15% від цієї кількості використовується в якості вторинних матеріальних ... Читать дальше »

Категория: Туризм | Просмотров: 359 | Добавил: vertuhay | Дата: 15.01.2014

Формування в Україні соціально-орієнтованої ринкової економіки відкритого типу, підвищення рівня конкурентоспроможності українських товарів і послуг з метою поступового перетворення економіки країни в складову частину світової економіки передбачає широке використання нових форм діяльності: розвитку спільного підприємництва, створення спеціальих економічних зон (СЕЗ), залучення внутрішніх та іноземних інвестицій. Серед них особливе значення має створення на території України спеціальних економічних зон, які проектуються для реалізації певних завдань. Основними з них можна назвати такі: розвиток інноваційних процесів і формування сприятливого інвестиційного клімату в країні; виробництво і пропозиція конкурентоспроможних товарів та послуг; підготовка висококваліфікованих кадрів у всіх галузях господарювання; розвиток туризму, готельного і санаторно-курортного бізнесу.

Разом з тим, проектування, створення та функціонування таких економічних зон, формування на ї ... Читать дальше »

Категория: Туризм | Просмотров: 414 | Добавил: vertuhay | Дата: 15.01.2014

Проблема экономического роста до недавнего времени рассматривалась, как правило, без учета взаимосвязи природы и общества, а развитие материального производства как главной составляющей их взаимодействия было ориентировано только лишь на экономические критерии, тогда как экологические изменения и их последствия практически не учитывались. И только к концу ХХ века, когда произошло осознание глобального характера экологической проблемы, а социально-экономический прогресс в обществе уже не может осуществляться без учета экологических факторов, стало очевидным, что как природа и общество в целом, так и их отдельные компоненты могут устойчиво развиваться только во взаимоприемлемых формах.

Примером одной из таких взаимоприемлемых форм может служить идея эффективного совмещения двух типов использования территории: природоохранного и рекреационного. Впервые эта идея была реализована еще во второй половине XIX века в США при организации национальных парков. На сегодн ... Читать дальше »

Категория: Туризм | Просмотров: 514 | Добавил: vertuhay | Дата: 15.01.2014

Територіальна рекреаційна система (ТРС) – це відкрита соціально-економічна система, елементи якої є складними взаємопов’язаними та взаємозалежними підсистемами, що визначають специфіку її формування і розвитку на певній території (рекреанти, рекреаційні ресурси і умови, матеріально-технічна база, рекреаційна інфраструктура, обслуговуючий персонал, управлінські системи) і об’єднані спільною діяльністю у використанні рекреаційного потенціалу цієї території.

Рекреаційна діяльність є формою взаємодії суспільства і природного середовища, тому в основі структури територіально-рекреаційної системи лежить поєднання природних, господарських, трудових ресурсів, які й утворюють описані підсистеми.

В сучасних умовах господарювання ТРС слід розглядати як вид регіонального ринку – ринку рекреаційних послуг. Регіональний ринок рекреаційних послуг – це середовище, де здійснюються розподіл і реалізація останніх та виконуються такі функції ... Читать дальше »

Категория: Туризм | Просмотров: 351 | Добавил: vertuhay | Дата: 15.01.2014

Суть поняття рекреаційних ресурсів, їх сучасний стан та необхідність захисту від негативного впливу економічних та екологічних факторів, що діють в навколишньому середовищі.

Ключові слова: рекреація, рекреаційні ресурси.

Майже в усіх областях України є рекреаційні ресурси, серед яких домінують санаторно-курортні. Відомий на весь світ своїми санаторно-курортними умовами Південь України (Одеська, Херсонська, Миколаївська, Донецька області і Автономна Республіка Крим). Треба відзначити, що крім кліматичних ресурсів, Південний берег Криму багатий на ресурси грязей для організації лікувальних закладів. Унікальні рекреаційні ресурси зосередженні в Карпатах, які вирізняються ідеальними умовами для організації як літнього, так і зимового відпочинку. Значні запаси мінеральних вод розміщенні у Львівській (Трускавець, Моршин, Східниця, Великий Любінь, Немирів), Полтавській (Миргород), Вінницькій (Хмельник) областях.

Завдяки поєднанню пев ... Читать дальше »

Категория: Туризм | Просмотров: 366 | Добавил: vertuhay | Дата: 15.01.2014

У статті проаналізовано стан курортно-рекреаційної сфери в умовах трансформаційних ринкових перетворень. Досліджено значення мінеральних вод, як одного з основних факторів лікувальної рекреації в Україні. Наводяться перспективи вдосконалення курортно-рекреаційних послуг з урахуванням використання місцевих природних ресурсів.

Ключові слова: мінеральні води, рекреація, природні рекреаційні ресурси, санаторно-курортна галузь.

ВСТУП

Україна – одна з держав в якій вдало поєднуються багаті природні ресурси, що можуть ефективно використовуватись для збереження і покращення здоров’я населення.

За ступенем забезпеченості рекреаційними та курортними лікувальними ресурсами Україна посідає одне з провідних місць в Європі. Серед них найбільш цінними є мінеральні води і лікувальні грязі майже всіх бальнеологічних типів.

Наявність гідромінеральних ресурсів стали свого часу вирішальним критерієм перспективного сан ... Читать дальше »

Категория: Туризм | Просмотров: 416 | Добавил: vertuhay | Дата: 15.01.2014

В останні роки спостерігається тенденція до розширення функціональних меж підприємств санаторно-курортної сфери України, зокрема створення на їх базі санаторно-курортних центрів з комплексними послугами рекреаційного характеру. Зусилля науковців та практиків направлені на пошук і впровадження нових форм організації та управління санаторно-курортними центрами, розробку стратегії диверсифікованого використання санаторно-курортного потенціалу держави.

Для визначення можливостей диверсифікованого використання санаторно-курортного потенціалу необхідно методом групувань та узагальнень виділити окремі санаторно-курортні осередки, які є основними продуцентами цього потенціалу. Санаторно-курортні осередки або „центри” можна згрупувати за рядом ознак, визначити типологію. Це набагато спростить процес їх дослідження, діагностику використання потенціалу та визначення факторів диверсифікованого розвитку.

Щодо визначення сутності сучасного санаторно-курортног ... Читать дальше »

Категория: Туризм | Просмотров: 345 | Добавил: vertuhay | Дата: 15.01.2014

Результатом надання послуг санаторно-курортними підприємствами є досягнення позитивної оздоровчої динаміки у рекреантів, що відбивається у покращанні життєдіяльності й збільшенні працездатності. Наслідком цього є підвищення ефективності суспільного виробництва. Саме тому виникає обґрунтована потреба у дослідженні принципів і методів виміру ефекту від надання послуг рекреаційними підприємствами.

Проблемам ефективності рекреаційного господарства присвячені дослідження М.Г. Бойко [1], В.М. Кислого [2], В.Ф. Семенова [3], Т.М. Скоробогатової [4], С. Ю. Цьохли [5, 6] та ін. Однак невирішеним залишається питання необхідності забезпечення прозорості врахування економічного ефекту від надання послуг за допомогою активного впровадження інформаційно-комунікаційних технологій.

Постановка завдання: управління якістю послуг є одним з ключових факторів механізму управління ефективністю рекреаційних підприємств. Таким чином, виникає об’єктивна потреба у ... Читать дальше »

Категория: Туризм | Просмотров: 383 | Добавил: vertuhay | Дата: 15.01.2014

1. Постановка проблемы в общем виде и ее связь с научными программами. Территориальной формой организации хозяйства Крыма должен выступать рекреационный комплекс с набором отраслей, удовлетворяющим требованиям рынка и приближающим его к стандартам международных рекреационных корпораций. В последние 10 лет вопросы рекреации и ее правового регулирования ставились неоднократно, признавалась необходимость их специального регулирования, однако решены не были. Были приняты отдельные нормативные акты, которые решали отдельные вопросы в этой области, но не проблему. В результате была накоплена большая база нормативных документов, которая нуждается в систематизации и обобщении. Основными этапами систематизации рекреационного законодательства являются: - принятие концепции формирования правового регулирования рекреационной деятельности; - принятие Закона Украины "О рекреационном фонде Украины"; - и т.д. Содержание статьи отражает НИР кафедры ТНУ им. В.И. Вернадского.
... Читать дальше »

Категория: Туризм | Просмотров: 345 | Добавил: vertuhay | Дата: 15.01.2014

На современном этапе развития экономики в нашей стране многие малые города находятся в упадке в связи с потерей своих функций и невозможностью, или нежеланием, приобретения других. Внедрение некоторых малых городов в территориально-рекреационную систему, включение их в рекреационные системы расселения является единственной возможностью для них выжить в современном мире.

Изучением функций городов занимались как отечественные, так и зарубежные ученые. Топчиевым А.Г. дан перечень главных функций городов. Кроме того, он выделяет функциональные типы городов. Перцик Е.Н. рассматривает промышленные и рекреационные города, их особенности и проблемы. В статье Минца А.А. и Преображенского В.С. рассматривается проблема изменения функции места.

В настоящее время отсутствуют научные разработки по смене промышленной функции города на рекреационную. Так же нет научно обоснованного пути создания современного рекреационного центра на базе малого города.
... Читать дальше »

Категория: Туризм | Просмотров: 313 | Добавил: vertuhay | Дата: 15.01.2014

« 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 24 25 »
Меню сайта
    Категории раздела
    Туризм [245]
    Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0


    Форма входа
    Поиск
    Календарь
    «  Декабрь 2024  »
    ПнВтСрЧтПтСбВс
          1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    3031
    Архив записей
    Copyright MyCorp © 2024